Moje včelaření

     Od roku 1996 včelařím s dvanácti včelstvy v nástavkových úlech tachovského typu. Devět rámků na studeno, s rámkovou mírou 39x24 cm. Úly jsem si vyráběl sám a jsem s nimi spokojen. Šest včelstev mám umístěno ve včelíně, čtyři ve venkovním včelníku a ostatní volně na zahradě.

Včelín se slunečními hodinami a venkovní včelník.

     Informace o mých slunečních hodinách jsou umístěny na www stránkách Hvězdárny a planetária v Hradci Králové. Hodiny byly vytvořeny na základě astronomických výpočtů počítačovým programem SHC hradecké hvězdárny. Pokud klepnete na níže uvedenou internetovou adresu, tak se dozvíte o hodinách více.   

Ocenění:
     Nepravidelně se účastním soutěží o nejlepší med Pardubicka. největšího úspěchu jsem dosáhl v roce 2007, kdy jsem získal zlatou medaili v kategorii hostí a v celkovém pořadí všech kategorií jsem se z 96 vzorků medu přihlášených do soutěže, umístil na 2. místě.
Prodej medu a včelích produktů:
     Prodávám medy květové a smíšené. Vyrábím propolisovou tinkturu, propolisovou mast a medovinu. Dále produkuji medovku, která se vyrábí macerací panenských víček v 50% vínovici s přidáním propolisu. Kudy teče, tudy léčí !!!

Leták na prodej medu pro rok 2013